top of page
  • Writer's pictureMaria

Zestaw układanki lewopółkulowej od BAVVIC

Zestaw układanki lewopółkulowej od BAVVIC, przewiduje ćwiczenia takie jak: powielanie wzoru terapeuty (rodzica), układanie wzorów z pamięci oraz układanie wzorów podanych na planszach. Przydatny jest również do nauki kategoryzacji i ćwiczenia sekwencyjnego tworzenia wzorów.


Pierwszym etapem jest ułożenie wzoru na planszy. Celem jest tu złożenie po kolei tego samego pokazanemu dziecku wzoru. Kluczowe jest, aby maluch układał go na stole, a nie na książeczce. Stopień trudności w pakiecie BAVVIC zmienia się po wykonaniu kolejnych zadań. Ponieważ jest to trening przetwarzania liniowego, orientacja układania musi być kontrolowana od lewej do prawej strony.


PUZZLES
BAVVIC ACADEMY

Drugie ćwiczenie polega na naśladowaniu sekwencji. Terapeuta/rodzic ustawia klocki, a dziecko otrzymuje ilość klocków potrzebną do odtworzenia wzoru. Po tym czasie maluch jest zachęcany poleceniem: spróbuj ułożyć je tak samo jak ja.


Trzecim zadaniem do przeprowadzenia z dzieckiem jest kontynuacja sekwencji. Polega ono na tym, że rodzic odkłada początek sekwencji, a dziecko dostaje wymaganą ilość klocków, aby kontynuować sekwencję.


Układanie wzoru z pamięci to ćwiczenie pamięci globalnej, w którym terapeuta/rodzic układa klocki jeden po drugim za kartką, następnie odsłania je na chwilę, dziecko zapamiętuje kolejność prezentowanych klocków i po chwili, gdy zasłona jest ponownie zamknięta, układa je w ten sam sposób.


Ostatnim ćwiczeniem, które chcielibyśmy zaproponować w ramach Akademii BAVVIC jest wykluczenie z zestawu. Jest ono przeznaczone dla dzieci w wieku 4-6 lat. Przed maluchem ustawia się kilka klocków, z których tylko jeden jest właściwy w stosunku do pozostałych. Zadaniem dziecka jest usunięcie części, które do siebie nie pasują. Jest to trening dla prawej półkuli mózgu, która szuka podobieństw, a także lewej półkuli, która szuka różnic.


PUZZLES
BAVVIC ADACEMY


Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas przykłady zajęć dostarczą Państwu wiele radości i zabawy, czego szczerze Państwu życzymy. BAVVIC podaje przykłady ćwiczeń, które możecie Państwo podjąć ze swoim dzieckiem korzystając z tego zestawu.


Układanki dla lewej półkuli można pobrać z naszego sklepu internetowego.

14 views0 comments

Comments


bottom of page